SPOTKANIE RODZINNE

Za mami pełne emocji spotkanie. 10 czerwca w Zakładzie Karnym w Siedlcach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Rodziny, będące elementem programu resocjalizacji w zakresie integracji rodzin „Ojciec NIEzłomNY”. Tegoroczne rodzinne święto rozpoczęło się mszą św. z udziałem skazanych i ich najbliższych, odprawioną przez kapelana Zakładu Karnego w Siedlcach ks. Mateusza Czubaka.

27 skazanych, którzy w połowie maja i na początku czerwca uczestniczyło w warsztatach Tato.Net. Skazani mogli wykorzystać nabytą wiedzę w praktyczny sposób, czyli poświęcić dziecku czas na wspólnej zabawie.
Utrzymanie właściwych relacji osób przebywających w izolacji więziennej z osobami bliskimi stanowi jeden z priorytetów resocjalizacji.

Tegoroczne rodzinne święto rozpoczęło się mszą świętą z udziałem skazanych i ich najbliższych, odprawioną przez kapelana Zakładu Karnego w Siedlcach ks. Mateusza Czubaka. Oprawę muzyczną mszy zapewnili członkowie Apostolatu Więziennego działającego w jednostce.

Po Eucharystii na Rodziny czekało niezwykłe przedstawienie pt. „Bajkowy Ambaras”, wystawione przez Członkinie Koła Studentów Pedagogiki Resocjalizacyjnej Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w ramach projektu studenckiego „Podarujmy radość dzieciom – przedstawienie teatralne i animacje dla dzieci skazanych i dzieci chorych”.

Czterogodzinne spotkanie upłynęło w radosnej, rodzinnej atmosferze i wspaniałej zabawie. Najmłodsi goście wraz ze swoimi rodzicami bawili się, biorąc udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez wolontariuszy z Fundacji Sławek oraz studentów.

Dekoracje, poczęstunek i słodkie upominki dla dzieci zostały przygotowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Pomoc przy organizacji imprezy dostarczyła bardzo pozytywnych emocji, a same sobotnie uroczystości to już eksplozja dobrych wrażeń.