NARODOWE CZYTANIE

Dzięki inicjatywie Więziennego Zespołu Caritas siedlecki Zakład Karny oficjalnie przystąpił do Narodowego Czytania i otrzymał z Kancelarii Prezydenta RP pamiątkowy, okolicznościowy stempel. Taki sam, jak wszystkie placówki, które brały udział we wspólnym czytaniu tegorocznej lektury narodowej.

Fragmenty „Wesela” 03.09 2017r czytali w Zakładzie Karnym w Siedlcach:

osadzeni – Michał (był lektorem), Artur, Łukasz, Andrzej, Paweł, Tomasz, Jonasz, Łukasz, Marek i Michał;

pracownicy ZK – pułkownik Marek Suwiński (dyrektor główny), mjr Ludmiła Kwiecińska (zastępca dyrektora), mł. chor. Emilia Wajszczuk, mjr Mirosław Pastor oraz kapelan ZK, ks. Mateusz Czubak;

goście: Magdalena Ozygała (Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonych Przestępstwem), Luiza Domańska (liderka grupy nieformalnej MAMY PRAWO DO KULTURY; grupa teatralna ADULTUS; kwiaciarnia KWIATOWE IMPRESJE w Mordach), Łukasz A. Wawryniuk (dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach oraz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach), Jolanta Stańczuk (Stowarzyszenie Naszym Dzieciom, Asystent Rodziny), Mirosław Łukowski (Sekretarz Miasta i Gminy Mordy), Ilona Trojnar i Anna Nowińska (Caritas Diecezji Siedleckiej), Jadwiga Kulikowska (MGBP w Mordach), Elżbieta Radlińska-Trębicka (MGOK w Mordach; Zespół Ludowy „Podlasianki”) oraz wolontariuszki Małgorzata Jerominiak i Joanna Jastrzębska, Janusz Sukiennik Caritas Polska.